Główna

Konkurs w Szczecinie:

ETAP  WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE CUKIERNIK

W dniu 25.01.2017 w Zespole Szkół Nr 6 m. Mikołaja Reja w Szczecinie, odbył się etap  wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, oraz etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. W. Kandulskiego.

Naszą szkołę reprezentował Jakub Chodakowski, uczeń klasy 3aw, odbywający praktykę w Piekarni Kaliszczak S. C. w Koszalinie.

Konkurs składał się z dwóch etapów.

Pierwszy etap konkursu – część teoretyczna (pisemna – test, 30 pytań).

Drugi etap konkursu – część praktyczna, w której uczestnicy wykonywali ekspozycję w tematyce bajek.
Ekspozycja składała się z:

·    - tortu (tort należało złożyć z półproduktów i ozdobić według własnego projektu),

·    - ciastek bankietowych, sztukowych lub tortowych (np. : z ciasta biszkoptowego, kruchego, parzonego),

·    - figurek marcepanowych.

Uczeń naszej szkoły Jakub Chodakowski w łącznej punktacji zajął II miejsce i uzyskał kwalifikację punktową do udziału w dalszych – ogólnopolskich etapach konkursów:

·    - III etapu Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego w Poznaniu.

·    - III etapu Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik we Wrocławiu.

Skan dyplomu - Dyplom  dla Jakuba Chodakowskiego za zajęcie II miejsca w Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego  Ucznia w Zawodzie Cukiernik w roku szkolnym 2016/2017.

Rozpoczęcie części teoretycznej konkursu.

Rozpoczęcie części praktycznej konkursu.

Część praktyczna konkursu.

Tort Jakuba w końcowej fazie dekorowania.

Gotowy tort Jakuba.

Prezentacja wykonanych tortów.

Nagrodę wręcza Dyrektor Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie Pani mgr inż. Janina Krajewska.

Współtwórcy sukcesu Jakuba.

Opracowanie: Adam Kopeć, Zuzanna Wilk.