MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ZDOBIENIA PIERNIKÓW:

03 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół nr 12 odbył się już V Międzyszkolny Konkurs Zawodowy -  konkurs zdobienia świątecznych pierników.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

- z klasy III cukiernik ZSZ  –  Natalia Sadowska

- z klasy I Technikum ZawodowegoKornelia Matusiak i Elżbieta Orłowska

- z klasy III technikum Zawodowego - Julia Radosz

W konkursie brali udział  uczniowie z klas zawodowych  ZS nr 12, uczący się zawodu kucharz.

Przy dźwiękach kolęd i zapachu pierników uczniowie w wielkim skupieniu przystąpili do pracy. Z upływem czasu na stołach pojawiało się coraz więcej pięknie ozdobionych piernikowych choinek, dzwonków, gwiazdek i kolorowych bombek.

Celem konkursu było:

- stworzenie uczniom możliwości do zaprezentowania swoich umiejętności w zakresie zdobnictwa cukierniczego

- kształcenie umiejętności manualnych uczniów w wykonywaniu dekoracji wyrobów,

- zastosowanie poznanych wiadomości teoretycznych w praktyce

- kształcenie umiejętności samodzielnej pracy

- kształtowanie nawyków estetycznego wykonywania prac

- pobudzanie i motywowanie do aktywności zawodowej

- integracja uczniów z różnych środowisk szkolnych.

Wszystkie prace prezentowały się okazale – wyczarowane ozdoby z lukru, czekolady i kolorowych posypek nadały magicznego blasku pierniczkom. Komisja  oceniająca efekty pracy uczniów miała problem z wyborem tych najładniejszych. Po burzliwych dyskusjach zdecydowano że,  wśród wszystkich prac najciekawsze zostały  wykonane przez Julię Radosz z Zespołu Szkół nr 8 i  Agatę Wierbiel  z Zespołu Szkół nr 12.

Wszyscy uczniowie dostali piękne dyplomy i okolicznościowe nagrody książkowe,  a wykonane ozdobne pierniki pozostały w Zespole Szkół nr 12, by wszyscy uczniowie mogli podziwiać przepiękne prace.

Opracowanie: mgr Zuzanna Wilk