Świat toruńskiego piernika:

Świat toruńskiego piernika

W dniu 03.12.2010 klasa I cukiernik + piekarz wraz z wychowawcą p. Zuzanną Wilk uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Muzeum w Koszalinie.
Uczniowie zapoznali się z ekspozycją ukazującą różne etapy produkcji i sprzedaży toruńskiego przysmaku. Obejrzeli kolekcje form piernikowych, pamiątki cechowe, drewniane, miedziane i cynowe naczynia, reklamy z XIX i XX w. oraz sprzęty należące do wyposażenia sklepu sprzed 100 lat (XIX wieczna kasa, wagi, odważniki skrzynki).

Dodatkową atrakcją była możliwość własnoręcznego przygotowania i wypieku piernika. Do dyspozycji uczniowie mieli oryginalne ciasto z fabryki cukierniczej „Kopernik” S.A. w Toruniu.

Była to bardzo ciekawa i atrakcyjna lekcja technologii i historii.

Opracowanie: Zuzanna Wilk